NOWOŚĆ! Czujnik dymu – Jak wybrać? Czy warto kupić?

2016-02-11
Mateusz Turek
czujnick dymu
0

Podczas każdego pożaru mieszkania powstaje duże zadymienie i wydziela się szereg substancji niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka. Już kilka oddechów może spowodować zatrucie, niedotlenienie a nawet zgon.

Czy wiesz, że w 90% przypadków zgonu człowieka nie powoduje ogień i wysoka temperatura, lecz właśnie wdychanie produktów spalania? Zabezepiecz się i wyposaż swoje mieszkanie w autonomiczną czujkę pożarową, alarmującą o powstaniu dymu.

Czujnik dymu jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy troszczą się o swoje bezpieczeństwo, w tym:

👉 posiadających kominki w swoich domach;

👉 osób sarszych, mających kłopoty z pamięcią;

👉 osób „zapominalskich”, którym zdarza się zaczytać w książce i zapomnieć o wstawionym kurczaku w piekarniku;

👉 rodziców dzieci, które zaczynają sę usamodzielniać. Tym samym rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem.

Pamiętaj czujnik dymu (alarm pożarowy) pozwali na wczesne wykrycie dymu i niedopuszczenie do pożaru w niedużych obiektach – mieszkaniach, domach, piwnicach, garażach, na strychach itp. Pracuje samodzielnie jako czujnik autonomiczny: detekcja = sygnalizacja. Nasze czujniki pożarowe to najwyższa jakość i skuteczność działania.

baner_sklep_polacz_v2

W typowych zastosowaniach w domu lub biurze, czujnik powinien być zainstalowany na suficie, w odległości minimum 0,5 metra od ścian lub innych obiektów. Czujnika nie należy instalować w miejscach, gdzie występuje duża koncentracja kurzu i pyłu oraz w miejscach powstawania i skraplania pary wodnej, a także nad grzejnikami i kuchenkami. Ponadto, aby działała funkcja wysyłania alarmowych wiadomości sms, urządzenie musi mieć zapewniony, co najmniej dobry zasięg operatora sieci komórkowej.

Czułość układu detekcji w czujnikach dymu jest tak ustawiona, aby jak najwcześniej wykryć tlący się pożar, ale jednocześnie, aby nie powodować fałszywych alarmów, wywołanych np. dymem z palącego się papierosa. Oczywiście jeżeli tego dymu będzie dostatecznie dużo, lub gdy dmuchnie się nim bezpośrednio w czujnik, to zostanie on wprowadzony w stan alarmowania.

czujnik-dymu-cz01

Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny zależy przede wszystkim od Ciebie!

Zobacz jak prosty jest montaż czujnika dymu

Kup czujnik dymu50 zł taniej! Tylko do 01.12.2015 trwa przedsprzedaż!

Rabat 50 pln v2 (1)

Bez tytułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

E-mail został zapisany