Elektroniczna niania zastąpi rodziców?

2016-02-11
Mateusz Turek
bezpiezczny dom
0

„Baby monitory” i „elektroniczne nianie” to idealne rozwiązania dla świeżo upieczonych rodziców. Dzięki systemom opartym o najnowszą technologię, będą mieli stały kontakt ze swoim dzieckiem. Nawet będąc w drugim pomieszczeniu.

Wszystko jak na dłoni

Zmęczeni rodzice siedzą na kanapie i oglądają telewizję. Aż tu nagle alarm! Kamera postawiona w sąsiednim pokoju, tuż przy dziecięcym łóżeczku, wykryła ruch. Zerknięcie na telefon i wszystko jest jasne. Na ekranie widać, że malec tylko zmienił pozycję i śpi dalej. Alarm odwołany. To już nie fikcja, a rzeczywistość dla wszystkich rodziców, którzy zdecydowali się powiązać technikę z opieką nad swoimi dziećmi.

Wachlarz możliwości

Konkretne systemy i produkty różnią się od siebie ceną, jakością wykonania i poszczególnymi cechami, ale możemy wyróżnić trzy grupy takich urządzeń:

odbiorniki radiowe. Wychwytują każdy wydany przez dziecko dźwięk i przekazują go do głośnika, który mają przy sobie rodzice,

podkładki wychwytujące oddech. Umieszcza się je w łóżeczku dziecka. Jeśli urządzenie nie wykryje oddechu odpowiednio długo rozlega się alarm,

kamery wykrywające ruch. Ustawione przy łóżeczku dziecka pozwalają rodzicom na bieżąco monitorować stan malucha.

Gadżet rośnie razem z dzieckiem?

Co zrobić, gdy dziecko dorośnie i przestanie potrzebować elektronicznego opiekuna. To proste – wymyślić zupełnie nowe zastosowania! Odbiornik radiowy może służyć na przykład jako głośnik. Lub, jak to opisują twórcy, „przedłużenie” dzwonka do drzwi. Kamera w kilka sekund może zamienić się w monitoring domu. Wystarczy tylko ustawić ją w odpowiednim miejscu. Teraz wyjeżdżając na wczasy w każdej chwili zobaczysz co się dzieje w Twoim domu, bo pogląd masz na telefonie. Nieco więcej kreatywności wymaga wymyślenie, do czego może się przydać podkładka wychwytująca oddech. Wierzymy jednak, że kreatywność rodziców nie zna ograniczeń.

Technika przyjazna rodzicom

Przedstawione systemy to tylko część rozwiązań, jakie pomogą rodzicom w opiece nad dziećmi. Ich odpowiednie dobranie może zapewnić naprawdę duży wachlarz możliwości powiększenia bezpieczeństwa dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

E-mail został zapisany