Inteligentne i bezpieczne domy

2016-02-11
Mateusz Turek
bezpiezczny dom
0

Technologia przyzwyczaiła nas do wygody. Jeden telefon może szybko stać się nie tylko centrum komunikacyjnym czy rozrywkowym, ale także pomóc nam w obsłudze… domu.

Wszystko pod kontrolą

Wchodzisz do domu, zapalasz światło i jednocześnie włącza się muzyka. Albo temperatura w pokoju wzrasta o parę stopni. I zrobiłeś to jednym przyciskiem. Wychodzisz gdzieś? Przekręcasz kluczyk w drzwiach, a system za Ciebie wyłączy wodę i zgasi niepotrzebne światła. Nigdy nie zapomnisz tego, o czym nawet nie musisz pamiętać. Na tym polegają współczesne, inteligentne domy. Użytkownik ma nad nimi całkowitą kontrolę, nawet zdalnie.

Kamera Twoim przyjacielem

Budżetową alternatywą dla inteligentnych budynków może być na przykład system monitoringu domowego, czyli połączenie kamery Online z Twoim telefonem. I od tego momentu zawsze możesz podejrzeć co się dzieje w domu, czy gdziekolwiek zostawisz kamerę. Jeśli w pokoju małego dziecka – kamera dla rodzica staje się „baby monitorem”. Jeśli urządzenie stanie gdzieś w przejściu może służyć jako strażnik. Wykrycie ruchu uruchomi nagrywanie i wysyła alarm. Nie przegapisz żadnej wizyty. Nawet tej niezapowiedzianej.

Wygoda uzależnia

Poprawianie komfortu naszego życia mamy opanowane do perfekcji. Budujemy dom czy mieszkamy w bloku – zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie, które ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Życie w biegu od dawna nie było tak łatwe i satysfakcjonujące. A nie tak dawno dom sterowany jednym przyciskiem nadawał się tylko do filmów science-fiction…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

E-mail został zapisany